Asmenybės: Madeleine Vionnet

February 20, 2011 § Leave a comment

“Kai moteris šypsosi, jos suknelė taip pat turi šypsotis” – tuo tikėjo Madeleine Vionnet (1876-1975) . Architektė tarp siuvėjų – štai taip buvo aukštinama išskirtinai drąsi ir talentinga mados kūrėja.

Madeleine Vionnet

Prancūzų kilmės mados dizainerė  išlaisvinusi moteris iš standžių korseto tipo apatinių ir elegantiško antikinio stiliaus drapiruotėmis pabrėžusi moters kūno linijas, tuo pat metu suteikusi laisvę nevaržomai judėti. Ji pirmoji pritaikė įstrižą audinio kirpimą rūbų modeliavimui. O įstrižai kirpti audiniai ypatingai gražiai krenta, tačiau tokiam modeliui pasiūti reikia daugiau audinio, nei tiesaus kirpimo drabužiui.

Madeleine Vionnet modeliai

M.Vionnet, gimusi neturtingoje šeimoje, siuvo jau nuo 12 metų. Sulaukusi 36 įkūrė savo vardo mados namus Paryžiuje. Labai įdomus buvo jos modeliavimo principas. Nors pati mokėjo nepriekaištingai siūti, drabužius kurdavo beveik nenaudodama siūlų. Prieš kirpdama brangius šilko, šifono, krepo, satino audinius, ji sukurdavo drabužio maketą iš skiaučių ant miniatiūrinio medinio manekeno. Beje, minėtieji audiniai buvo neįprasti to laikmečio (1920-1930) madai, kas suteikė M.Vionnet dar daugiau išskirtinumo.  Ji vadino save mados pasaulio prieše, stereotipų laužytoja, ji nedalyvaudavo viešuose kolekcijų pristatymuose, neigė sezonines tendencijas, jas vadino paviršutiniškomis. M.Vionnet kurtais drabužiais puošėsi tokios žvaigždės kaip Marlene Dietrich, Katharine Hepburn ir Greta Garbo. Tarp kitko, paties Alexandro McQueen’o kūrybai M.Vionnet padarė nemažai įtakos. Dar būdamas studentas, A. McQueen’as  kruopščiai tyrinėjo jos darbus, rašė apie ją. Jo kolekcijose galima įžvelgti nemažai detalių, kurios būtent buvo įkvėptos M.Vionnet.

Madeleine Vionnet modelis

Po II pasaulinio karo Vionnet mados namai buvo uždaryti ir tik 2007m. vėl atgijo. Galima pasidairyti čia http://www.vionnet.com/.

Madeleine Vionnet

Advertisements

Tagged: , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Asmenybės: Madeleine Vionnet at aš pasakų herojus..

meta

%d bloggers like this: