If I were a city

November 19, 2011 § 21 Comments

Arba kaip herojus Paryžiuje sušalo ir bėgo palto bei pirštinių pirkti. Ir ne tik.

Paryžius – nuostabus miestas. Švarus. Namai su išraitytais balkonėlių turėklais, mažos kepyklėlės, kur pro stiklą gali matyti kaip kepamos baquettes, macaronai, citrininiai pyragai. Kur neįkyrūs prekiautojai. Kur mandagūs paryžiečiai. Ir kaip jie pakenčia tuos išsižiojusius turistus.. Kadangi keliavom vėlyvą rudenį, turistų palyginti nedaug. Todėl teko didžiulė sėkmė stebėti vietinius paryžiečius, kaip jie keliauja į darbus, kaip geria vyną vakarais. Jie geria daug vyno :) t.y jie geria jį kaip vandenį :) tai ir mes gerėm :) išragavom visokio skanaus vyno ir maisto..

Bet kad ir kiek stebėjau orų prognozes, kurios žadėjo 17 laipsnių šilumos dieną, apsišoviau su apsirengimais. Teko pirkti paltą, pirštines ir kepures, nes buvo šalta. Iškyrus vieną dieną. Nors prancūzėms anaiptol, megztukais ir balerinom nuogom kojom strykt pastrykt, žiūrėjau ir pavydėjau, kad joms nešalta :)

Beje turėjom bilietus į koncertą ir dar kartą gavom laimės paklaustyti savo dievuko Tommy Emmanuel. Jis yra ne šios žemės gyventojas!

Buvo tikras rojus. Tas rojus turėjo tęstis 3 dienas, nes paskui turėjome planą kitam rojui, pakeliavimui Luaro slėniu su pavėpsojimais į pilis. Taigi, automobilis užsakytas, viešbutį vienai nakčiai in the middle of somewhere turime, tad paskutinė naktis Paryžiuje su nusivaikščiojimais ir nusisėdėjimais Monmartro kavinėse. Ir išaušo rytas, kuris mums parodė kokie žiopliai mes esame. Atsivilkom su visu bagažu į Hertz automobilių nuomą ir paaiškėjo, kad mes negausime automobilio, nes kreditinė kortelė, kuria jis buvo apmokėtas yra mano, o vairuotojo teisės, kurios užregstruotos yra mano draugo, o aš nevairuoju, o mano draugas kaip tik šiuo metu neturi kreditinės. Pasiūlė paskambinti Emergency numeriu ir pasiguosti. Tą ir padarėme, deja išgirdome: no options ir dar pridūrė, kad nepaisant visko bus nuskaičiuota visa suma. 130 eurų. Puiku. Pasėdėję valandėlę ant lagamino, benamiai, apsigavę ir nusiminę, svarstėm galimybę važiuoti kokiu traukiniu ar pan. Skaičiavom, dėliojom. Visgi nusprendėm likti mieste. O tas XXI amžius! Užsibookinom viešbutį Monmartre, velniop, gersim vyną ir išvaikščiosim, kur nebuvom. Kol akys neužkliuvo už štai ko:

Oxelo scooter’io! Štai čia prasidėjo nuotykiai:) Susiradom parduotuve, pasiišsidirbinėjom po visas įmanomas sales su šitais scooteriukais, be to jie susilenkia pasikabin ant peties ir gali sau įsinešt į parduotuvę, barą, autobusą. Po to kai jau visai išskydom, kilo klausimas: kaip parsivešim ? Susitalpinsim į bagažą? Netilps. Bet jei išsukinėsim ratukus ir rankenas..turėtų tilpt.. o kiek svers? :D va čia lietuviais tikrais pasijautėme, nusipirkti du scooterius, kurie kiekvienas kainuoja po 100 euru galime, o papildomų bagažo kilogramų trūks plyš rekia išvengti. Taigi, spėkit, teko išmesti pusę atsivežtų drabužių ir kosmetikos, o pro orouosto patikrinimą eiti susirengus visus likusius. Už tad, bar turime dar du rakandus namie, bet kiek su jais smagumo! Išmaišėm jais belenkiek Paryžiaus, o dabar lauksim pavasario ir malsimės kur akys ves:)

O į Paryžių aš dar grįšiu. Po to kai aplankysiu Pietų Prancūziją ir atsigriebsiu savo pakeliavimą Luaro slėniu.

Keliavau truputį skeptiškai nusiteikus, kad Paryžius labai jau overrated, bet šitą miestą aš įsimylėjau. True story. Paryžiuje nestorėjama, aš jums sakau, ir spuogai čia nedygsta. Čia tikrai meilės miestas, nes tiek gražių vyrų nebuvau niekur mačiusi :D Man maišosi protas kaip tiems japonų turistams..dievaži. Ieškau prancūzų kalbos kursų, vaikštau svajingai prisimerkus, pusės darbų į peržiūrą neatsinešu, nes galvoje vėjai vėjai.. :) Laabai sunku adaptuotis šįkart..SOS!

Advertisements

§ 21 Responses to If I were a city

 • Akve says:

  O mama, pagaliau grįžai :) Ir su trenksmu. Labai malonu skaityt buvo… Aš kažkodėl visą gyvenimą visai nenorėjau važiuoti į dvi vietas – Paryžių ir Londoną, o paskutiniais metais tik ten ir noriu apsilankyt…
  Labai gražūs įspūdžiai. Paspirtukai irgi. Kažkada bandžiau su tokiu paralinėt, tai visai gera treniruotė buvo :)

 • Violeta says:

  Ačiū!Aš irgi į šitus du miestus skeptiškai žvelgiau. Na aišku, dar kreivai žiūriu į Turkijos kurortus, bet keliauti smagu, ir tik mes atsakingi už visus nuotykius :)

 • agne nananai says:

  Tai bent! sakyčiau kelionė, kaip reta :) pas pietų prancūzus ir aš noriu ir dar žinau. kur yra prancūzų kalbos kursai :)

 • Eglė says:

  Jūs nerealūs! Skaičiau ir žvygavau :)
  Fainuoliai. Kad man kas tokias 3 dienas rojuj.

  P.S. Kaip macarons’as?

 • Violeta says:

  Agne, važiuokim ką? nu į Pietų Franciją..
  Egle, macaronsai nerealūs. Visų skonių. Bet jau tie mėlyniniai….

 • abdesertum says:

  oj kaip gerai. rezervuokis kokį vakarą vynui ir smulkmenoms:)

 • Vykinta says:

  ech.. kaip gera buvo skaityti ;)

 • justė says:

  aaah, kaip gražu, kaip gražu ir pasipirtukai atrodo labai fun!!

  mes su draugėm irgi važiuojam į paryžių pirmą kartą išbandyti macaroonsų ir patikrinti, ar tikrai tokie skanūs. tik baisu neprašaut su apranga ir nesušalt (kartu ir bent kiek gražiai atrodant:))

 • Karolina says:

  manau, toje sausainininėje Montmartre yra apsilankęs kiekvienas (: džiugu girdėt malonius įspūdžius iš Paryžiaus !

 • Karolina says:

  * oi, sausaininėje

 • Ulalala says:

  del automobiliu nuomos, galite asitikslinti ar teisetai nuskaiciavo Jums tuos eurus, paskambinkit ecc.lt :)
  Aciu uz grazius ispudzius!

 • Nerius says:

  Tie milžiniški macaroon’sai atrodo tikrai awesome! Desertai Paryžiuj man kaskart labiausiai patinkantis dalykas. Bent mums ofise daugiau gero maisto ir neduoda – tik visoks finger food’as + fantastiški saldūs kepiniai. Tai aš vienas pusę tų desertų ir suryju. O su oru Paryžiuj, gana dažnai taip – net ir vasarą ten nemažai laiko buvo vėsiau nei pas mus. Ir realiai, man iki šiol tas miestas atrodo pervertintas, bet mes gi čia ne apie tai. Atrodo, kaip labai smagi kelionė.:)

 • Egle B says:

  paspirtukas buvo mano svajonė Londone. Paskui atsidūriau mažam mieste, paskui į rankas gavau vežimą ir jau trys metai jo iš rankų nepaleidžiu, bet va dabar vėl pradėsiu svajot apie… paspirtuką

 • Jolie Zocchi says:

  I love Paris :)
  o Tavo pasakojimas man tik sugrazino ir “paskaudino” sirdelej pasleptus jausmus… ech…

 • Žmonės! ačiū už nuoširdžius komentarus :)j
  juste, tavo blogas – man atradimas :) gražios kelionės, apsirenkit, tikrai tikrai :)
  Karolina, sausainininė skamba geriau ;)
  Ulalala, deja ,sąlygose buvo nurodytas punkčiuks, kad nuskaičiuos viską, nepaisant nieko.. :/ nes turėjau mintį skambinti į banką, kad blokuotų tą pavedimą..
  Neriau, malonu matyt ;) O tu dabar jau Paryžiuj? Ar kompanija francūziška? taip, pamenu kaip sakei, kad Paryžius pervertintas. O va man pasimaišė protas :) bam!
  Egle, niekada nevėlu, ar ne ? ;)
  Jolie, ten reikia sugrįžti vėl ir vėl, juk taip? :)

 • Nerius says:

  Ne, aš vis dar Rygoj. Bet kadangi kompanija francūziška, tai per metus bent keletą kartų tenka apsilankyti Paryžiuj. Nors vis dar manau, kad jis pervertintas, bet man išties patiko naktiniai pasivaikščiojimai Senos pakrante pro Notrdamą. Tad labai nesiginčiju.:)

 • Eglė says:

  herojau, tu, herojau. aš vis grįžtu ir skaitau. ir dar skaitau, ir dar. Taip gera kažkaip ant dūšios.

  Klausyk, reik susitikt :) ką.

 • gincherry says:

  Oh. Kokie milziniskai macaroons :D Esu cia valgius, bet su tavishkai palyginus tai cia tik miniatiuros :) Labai grazus tavo Paryzius :)

 • Estetus.lt says:

  Spuogu gydymas lazeriu
  Acne laser treatment

 • marionette says:

  Super nuotraukos! Prisipazinsiu ir as, kad vis pagalvoju, kaip paryzieciai pakencia tokius kiekius tokiu ikyriu turistu….ir dar kopijuojanciu ju gyvenimo buda… bet ten tokia atmosfera, kad norom nenorom pradedi gyventi ju ritmu – pasisedejimai ant zolytes, daug bandeliu, juros gerybiu, surio ir zinoma vyno….:)))
  Aciu, buvo malonu skaityti.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading If I were a city at aš pasakų herojus..

meta

%d bloggers like this: