Life is about creating yourself

January 9, 2014 § 7 Comments

1cfda758c950c9fec65a3a184d210cf4Šiandien mus valdo ekonominis globalinis godumas. Aš nežinau, ar čia tas brendimas man kala per smegenis, bet kažkaip vis dažniau susimąstau, kaip gyveno daugelio iš mūsų tėvai, kaip jie, sukūrę šeimas, stumdėsi vieno kambarėlio butuose, bendrabučiuose arba gyveno kartu su tėvais. Nes nebuvo kur. Neretas dirbo kelis darbus. Mano mama, būdama nėščia, be savo, medikės darbo, dirbo papildomai, ne tik kad būtų lengviau, bet, negi čia leisi sau sėdėti mezgimo siūluos susisukus, jei galima štai dar kelis rublius papildomus gauti. Parduotuvių lentynos buvo tuščios, moterims reikėdavo pasitelkti nemažai fantazijos, kad sugalvotų ką pagaminti vakarienei iš tų tarpusavyje nederančių (o gal tik tuomet taip atrodė J) produktų. Blakstienų tušas būdavo tokios sausos juodos tabletės pavidalu, kurį reikėjo sudrėkinti ir tuomet šepetėliu terliotis blakstienas. Ir pakakdavo lengvo vėjelio, kad jis visas nubyrėtų skruostais. O kavos aparatas rajono bufete pildavo espresso(o juk tada nežinojom kas tai) dydžio kavos porcijas ir aš gailėdavau mamos, kad mano pieniškas kokteilis toks neįveikiamai didelis, o jai kavos tiek mažai atnešė.. Nebuvom tokie išrankūs maistui, tokie alergiški.

Šiandien mūsų niekas nebestebina. Mes retai stabtelim pasigrožėti akimirka. Mes nerandam laiko sau, ar artimui savo. Mes gyvenam darbe. Mes norim būti dizaineriais ir verslininkais. Šventės persmelktos troškimo pasipelnyti, nukonkuruoti. Mums nebeužtenka trijų kambarių buto, mes perkame namą. Mums atrodo, kad tik kavos aparatas gali išvirti skanią kavą. Mes nežinom pro kur įlipti į troleibusą.  Mes norime visko greitai. Ir daug. Mes tingim.

Man atrodo, kad dabar labai didelė vertybė yra mokėjimas atsirinkti. Mokėjimas valdyti savo laiką, mokėjimas susidėlioti prioritetus. Mokėjimas dėti pastangas (daug pastangų) idant pasiekti tikslus. Mokėti svajoti, atleisti ir užjausti. Turėti kantrybės. Neteisti. Nebijoti. Džiuginti. Nepasimesti.

Sugaiškit laiko, atsipirks:

http://dalailama.com/webcasts/post/116-in-conversation-with-the-dalai-lama

Advertisements

§ 7 Responses to Life is about creating yourself

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Life is about creating yourself at aš pasakų herojus..

meta

%d bloggers like this: